Λάρισα - Πανιώνιος 2-0: Μπήκε ξανά σε τροχιά play-off

Η Λάρισα μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλεύτηκε το γρήγορο γκολ του Φατιόν, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αλλά και την αποβολή του Οικονομίδη λίγα λεπτά αργότερα και επικράτησε με 2-0 του Πανιωνίου. Το τελικό σκορ το διαμόρφωσε στο 38′ με κεφαλιά ο Ουάρντα.

Ένα ημίχρονο έφτανε για την ΑΕΛ προκειμένου να πάρει μια σημαντική νίκη και να φτάσει τους 22 βαθμούς και την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που της έδωσε ο Πανιωνίος και επικράτησε με 2-0, αφήνοντας τους «κυανέρυθρους» στην προτελευταία θέση με 6 βαθμούς.