Κύπελλο Ελλάδος: Με... υπογραφή Λουκίνα στην επόμενη φάση ο Πλατανιάς

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε ο Πλατανιάς, μετά τη νίκη του επί του Πανθηραϊκού στη Νάξο με 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Χανιώτες ο Γιάννης Λουκίνας που πέτυχε δύο γκολ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με την κεφαλιά του Μαναριώτη στο 26′ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πλατανιάς που δεν είχε εντυπωσιάσει με την εμφάνιση του στο πρώτο μέρος, κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Λουκίνας.

Στο δεύτερο μέρος οι “ερυθρόλευκοι” πίεσαν και κατάφεραν να βάλουν το γκολ της νίκης με τον Γιάννη Λουκίνα να σκοράρει και πάλι και να πάρουν με αυτόν τον τρόπο την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι συνθέσεις:

Πανθηραϊκός (Γιάννης Σιλεβίστας): Ντούνης, Λαμπρόπουλος, Μπιρμπίλι, Χούσα, Τσόπελας, Παληγεώργος, Λούκα (82′ Νομικός), Φουάσης (55′ Κορέτα), Σεΐτι, Περιάλης, Μαναριώτης.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Πουρζιτίδης, Σάαντο, Μάικιτς (64′ Παπαδόπουλος), Μποσέτι, Καραγκούνης, Παπουτσογιαννόπουλος (85′ Πασχαλίδης), Νίλι, Λεϊρία, Λουκίνας.