Κέρδισε με ανατροπή τον Πανιώνιο ο Βόλος

Ο Βόλος έκανε την ανατροπή και κέρδισε τον Πανιώνιο με 2-1, σε ένα ματς που αποβλήθηκε ο Ευαγγέλου στο 83ο λεπτό.

Έβγαλε τα μάτια του ο Πανιώνιος, που λύγισε από τον ανώτερο στο δεύτερο ημίχρονο, Βόλο, με την ομάδα της Μαγνησίας να παίρνει τη νίκη με 2-1 στο Πανθεσσαλικό.

Οι Νεοσμυρνιώτες έκαναν ό,τι ήθελαν στο πρώτο ημίχρονο και απολύτως δίκαια προηγήθηκαν στο 27’ με τον Εμμανουηλίδη ενώ έχασαν πολλές και σπουδαίες ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμά τους, βάζοντας τις βάσεις για μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Ωστόσο, ο Βόλος ήταν άλλη… ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο και με… στρωτό ποδόσφαιρο έχασε σωρεία ευκαιριών και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει, όταν ο Ευαγγέλου ανέτρεψε τον Μουνίθ εντός περιοχής, με τον αρχηγό του Βόλου στο 74’ να σκοράρει από τη βούλα. Ο σέντερ μπακ των φιλοξενούμενων ήταν ο μοιραίος, αφού στο 83’ αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες και τελικά στο 87’ ο Τσοκάνης με κεφαλιά από τη σέντρα του Ντεντάκη ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Βόλο.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Πανιώνιος μένει προτελευταίος με 6 βαθμούς, ενώ ο Βόλος έφτασε στους 17 που τον φέρνουν στη 10η θέση, μαζί με τη Λαμία.