«Κατασπάραξε» την Λαμία ο ΟΦΗ και μπήκε στα πλέι οφ!

Ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός και νίκησε την Λαμία στο «Θ. Βαρδινογιάννης» 3-0 και πήρε μία μεγάλη νίκη, που του έδωσε την… πρόκριση στα πλέι οφ.

Για τους Κρητικούς το σκορ το σκορ άνοιξε ο Φιγκειρέδο στο 2ο μόλις λεπτό. Στο 9′ ο Ναμπί διπλασίασε τα τέρματα του ΟΦΗ, ενώ ο Σεμέντο στο 20′ έκανε το 3-0.

Περισσότερο διαδικαστικό και διασκεδαστικό ήταν το δεύτερο ημίχρονο, με τον ΟΦΗ να φτάνει κοντά σε ένα τέταρτο γκολ σε δυο-τρεις περιπτώσεις, ωστόσο να ρίχνει εμφανώς το ρυθμό του. Χωρίς πολλές συγκινήσεις, φτάσαμε στο τελικό αποτέλεσμα να είναι ίδιο με εκείνο του ημιχρόνου και συνδυασμό με την ισοπαλία στη Θεσσαλονίκη, τους Κρητικούς να τερματίζουν στην πέμπτη θέση.