Κάνει τη... διαφορά ο Ντέλετιτς στον Αστέρα Τρίπολης

Ο Μίλος Ντέλετιτς αποχώρησε από την Ένωση για λογαριασμό του Αστέρα Τρίπολης τον περασμένο Ιανουάριο με τη μορφή δανεισμού, έτσι ώστε να βρει περισσότερα αγωνιστικά λεπτά συμμετοχής.

Ο Σέρβος εξτρέμ έκανε αμέσως τη… διαφορά, καθώς στο ντεμπούτο του σκόραρε στην… εκπνοή της αναμέτρησης και χάρισε μια πάρα πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του, με αντίπαλο τον Παναιτωλικό (2-1).

Ο Ντέλετιτς το ξανά έκανε, αυτή τη φορά στην αναμέτρηση με αντίπαλο τον Βόλο στη Μαγνησία. Ο Σέρβος σκόραρε με ωραίο σουτ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, δίνοντας ακόμα μία νίκη στους Αρκάδες. Οι εν λόγω παρουσίες του είχαν ως αποτέλεσμα να ψηφιστεί για 2 συνεχόμενες εβδομάδες ως ο MVP.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Αστέρα:

«Για δεύτερη φορά τον μήνα Φεβρουάριο ο Milos Deletic αναδείχθηκε ο BADOUNAS MVP Of The Week, μετά από ψηφοφορία που διεξήχθη μεταξύ των φιλάθλων.

Ο διαγωνισμός για τον πολυτιμότερο ποδοσφαιριστή του ΑΣΤΕΡΑ αυτή την εβδομάδα ολοκληρώθηκε. Ο Milos Deletic, σκόρερ του νικητήριου τέρματος του ΑΣΤΕΡΑ στον αγώνα με τον Βόλο, με ποσοστό 50% αναδείχθηκε ως ο BADOUNAS MVP της εβδομάδας και θα βραβευθεί σε ειδική εκδήλωση στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Θυμίζουμε ότι κάθε μήνα θα ψηφίζεται ο BADOUNAS MVP Of The Month. Ο ποδοσφαιριστής του ΑΣΤΕΡΑ που στη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020 θα έχει ψηφιστεί τις περισσότερες φορές ως ο BADOUNAS MVP του μήνα, θα αναδειχθεί ο DIAMOND BADOUNAS MVP και θα παραλάβει από την εταιρία Badounas Jewelry ένα διαμάντι 0.50 καρατίων, που θα συμβολίζει τη συμπλήρωση των 50 χρόνων της επιχείρησης».