Ήττα της ΑΕΚ Κ17 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ΑΕΚ Κ17 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο “Γ. Καλαφάτης”, σε παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι.

Οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όπου έχασαν πολλές ευκαιρίες, αλλά τελικά βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα στην επανάληψη, με πέναλτι του Σερπέζη.

Η Ένωση είχε τις δικές της ευκαιρίες να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, ενώ διαμαρτύρεται για πέναλτι σε χέρι του Σαντικάι, με τον διαιτητή ωστόσο να λέει “παίζετε”.

Η ΑΕΚ έμεινε στην έκτη θέση του 1ου ομίλου, ενώ το “τριφύλλι” βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έναν βαθμό πάνω από τον Ολυμπιακό.