Ήττα της ΑΕΚ Κ17 στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

2η ήττα για την Ένωση

Η ΑΕΚ Κ17 ηττήθηκε 2-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού στο ντέρμπι της Superleague Κ17.

Στο 12’ οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ και πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Γκοτζαμανίδης επωφελήθηκε από την μπαλιά του Φέκκα και από κοντά με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0. Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την ΑΕΚ να μην μπορεί να απειλήσει.

Η Ένωση με αυτήν την ήττα έμεινε στους έξι βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Γλυνός, Τσακίρης (74’ Γεωργαντής), Ράμα, Μπουλάρι (80’ Τσέργας), Φέκκας (87’ Ντούλου), Μουγιός (90’ Μπαλωμένος)

ΑΕΚ: Καλούδης, Πλουμάτος (63’ Δημητρίου), Κανελάκης, Λαζαρίδης, Καραβίδας (46’ Αρβανίτης), Πετούσης, Κατσικάς, Αυγέρης, Σταματής, Τσανής (63’ Πασατζίδης), Μπιλικαΐδης

Γκολάρα ο Ντιμπάλα στο τελευταίο φιλικό της Γιουβέντους! (VIDEO)

Ο Πάουλο Ντιμπάλα... είναι εδώ και το απέδειξε για ακόμα μια φορά στους ανθρώπους της «Γιούβε»