Ίντερ - Μίλαν 4-2: Αυτοκτόνησε η Μίλαν!

Στο «ντέρμπι της Παναγίας» η Μίλαν έφτασε πολύ κοντά σε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη, ωστόσο στο τέλος έχυσε τη… καρδάρα με το γάλα!

Συγκεκριμένα, ο Ρέμπιτς άνοιξε το σκορ για τους Ροσονέρι. Ενώ, ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε αντέδρασε και στο 50΄ ο Μπρόζοβιτς μείωσε σε 2-1.

Ο Βετσίνο με πολύ ωραία ενέργεια ισοφάρισε σε 2-2, ενώ ο Ντε Βράι με πολύ ωραία κεφαλιά έβαλε τους Νερατζούρι μπροστά! Το τελικό 4-2 το διαμόρφωσε ο Ρομελού Λουκάκου, δίνοντας έτσι μία… επική νίκη στην Ίντερ!