Ιάλυσος – Ιωνικός 2-2: Γκέλα για την ομάδα της Νίκαιας

«Κόλλησε» στη Ρόδο ο Ιωνικός, καθώς ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Ιάλυσο σε ένα γεμάτο παιχνίδι και κινδυνεύει να πέσει από την δεύτερη θέση…

Το παιχνίδι άρχισε με καλούς οιωνούς για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στο 30′ κέρδισαν πέναλτι με τον Κουϊρουκίδη να ανατρέπεται από τον Ανδρούτσο. Ο Κρητικός εκτέλεσε την ποινή κι ευστόχησε για το 0-1. Ωστόσο, ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Φουρλάνος ανέτρεψε τον Μαστραντωνάκη και ο ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα αυτή τη φορά υπέρ του Ιάλυσου. Ο Ρεκλείτης ευστόχησε εύστοχα κι έστειλε στα αποδυτήρια τις δύο ομάδες με το ισόπαλο 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Ιωνικό και πάλι να πιέζει και να κερδίζει νέο πέναλτι! Συγκεκριμένα, στο 78′ ο Κρητικός ευστόχησε και στο δεύτερο πέναλτι που εκτέλεσε κάνοντας το 1-2 για τους Νικαιώτες. Όμως και πάλι ο Ιάλυσος είχε απάντηση και δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κονέ.