«Εξάρα» στην Μπενεβέντο η Ίντερ

Ένα χαλαρό απόγευμα πέρασε η Ίντερ στο παιχνίδι με την Μπενεβέντο, καθώς επικράτησε με 6-2 και προκρίθηκε εύκολα και πανηγυρικά στους «8» του κυπέλλου Ιταλίας.

Ουσιαστικά, το παιχνίδι είχε κριθεί πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα, καθώς η Ίντερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′ με τον Ικάρντι, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της στο 7΄ με τον Καντρέβα. Στο 45′ ο Ντάλμπερτ διαμόρφωσε το 3-0 για την ομάδα του Μιλάνου.

Στο 48′ ο Μαρτίνες έκανε το 4-0 και δέκα λεπτά αργότερα η Μπενεβέντο μείωσε με τον Ινσίνιε. Ο Μαρτίνες στο 66′ πέτυχε το δεύτερο γκολ του και έστειλε το δείκτη του σκορ στο 5-1 με την Μπενεβέντο να μειώνει στο 74′ με τον Μπαντινέλι.

Το τελικό 6-2 πέτυχε ο Καντρέβα στο 90′ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.