Είδε... αστεράκια η Γερμανία στο Αμστερνταμ! - Της έκανε πλάκα η Ολλανδία (3-0)

Τεράστια νίκη πήρε η Ολλανδία κόντρα στη φλύαρη Γερμανία με 3-0, στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα», για το Nations League. Οι οράνιε προηγήθηκαν με τον Φαν Ντάικ στο 30ο λεπτό, με τους Γερμανούς να έχουν πολλές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν, με κυριότερη το τετ-α-τετ του Σανέ. Ο άσος της Μάντσεστερ Σίτι έστειλε την μπάλα άουτ, ολομόναχος απέναντι στον Σίλεσεν και η ομάδα του το… πλήρωσε! Ο δαιμόνιος Ντεπάι έκανε ότι ήθελε την άμυνα της «νασιοναλμανσάφτ» και διπλασίασε τα τέρματα των Ολλανδών στο 87′. Στο 90′ ο επιθετικός της Λυών είχε δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Βαϊνάλντουμ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο για την ομάδα του. Πλέον, οι Γερμανοί απειλούνται ακόμα και με υποβιβασμό στη League 2.