Δωράκι με άρωμα VAR για τον Ολυμπιακό! -Δεν έδωσε πέναλτι στον Αστέρα! (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Οσοι νομίζανε ότι με τη χρήση VAR θα αποφεύγονταν τα σκάνδαλα και ότι τα διαιτητικά λάθη θα εξαφανίζοντας, πήραν από την πρώτη κιόλας αγωνιστική την απάντησή τους.

Ο διαιτητής Κουμπαράκης παρότι πήγε στο VAR, δεν έδωσε πέναλτι-μαρς υπέρ του Αστέρα Τρίπολης στον αγώνα με τον Ολυμπιακό, για τράβηγμα του Ελ Αραμπί στον Μπαράλες, με το σκορ στο 1-0, μην επιτρέποντας στους Αρκάδες να ισοφαρίσουν στο 81ο λεπτό. Μάλιστα, ο προπονητής του Αστέρα, Μπόρχα Χιμένεθ δέχθηκε κίτρινη κάρτα λόγω διαμαρτυριών.

Εντύπωση προκαλεί ωστόσο, το γεγονός ότι το ριπλέι που έδειχνε την ξεκάθαρη παράβαση στη NOVA, ως δια μαγείας… εξαφανίστηκε(!) και στο μόνιτορ του VAR έδειχναν στον Κουμπαράκη μακρινά πλάνα ή θολά καρέ που δεν φαινόταν το παραμικρό!

Οι “ερυθρόλευκοι” κράτησαν τελικά τη νίκη με το καθιερωμένο… σπρώξιμο και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα. Το γκολ πέτυχε με πέναλτι ο Ελ Αραμπί στο 6ο λεπτό.