«Διπλό» στην Δράμα για τον Εργοτέλη

Ο Εργοτέλης βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο έκανε την πλήρη ανατροπή στην Δράμα, επί της τοπικής Δόξας.

Τεράστια νίκη με ανατροπή για τον Εργοτέλη, ο οποίος επικράτησε 1-2 της Δόξας Δράμας με δύο τέρματα του Ροβίθη στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ, καθώς μόλις στο 3′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κρητικού, ο Ιωαννίδης με κεφαλιά από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, αλλά στο 38′ ο Μπουρσέλης πλάσαρε άουτ.

Στην επανάληψη, η Δόξα έχασε ευκαιρίες με τον Ιωαννίδη και μέσα σε λίγα λεπτά είδε όλα να γυρίζουν Τούμπα αφού στο 83′ και στο 90′ με τον Ροβίθη να σκοράρει έδωσε την νίκη στους Κρητικούς! Αρχικά ο Μπαράτα με πάσα βρήκε τον Ροβίθη, ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Και στο 90′, όταν μετά από σέντρα του Κοιλιάρα ο Ροβίθης με νέα κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2.