Διπλό... παραμονής του ΠΑΣ Γιάννινα στη Λιβαδειά με 10 παίκτες!

Τεράστια νίκη (2-0) σημείωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα στη Λιβαδειά με 10 παίκτες!

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 50ο λεπτό, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κάργα, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 77ο λεπτό του αγώνα όταν ο Αντιλέχου προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα προς τον Μπάγιτς, βγάζοντας σε θέση τετ-α-τετ τον Νικολιά ο οποίος με απίθανη λόμπα άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ! Και σαν να μην έφθανε αυτό για τους Βοιωτούς, όχι μόνο δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης αλλά δέχτηκαν και δεύτερο τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με φοβερό «ψαλίδι» του Μάνου (0-2).

Στους 26 βαθμούς πλέον ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος μπορεί να νιώθει πιο άνετα! Στους 20 έμεινε ο Λεβαδειακός με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν και πλέον χρειάζεται ένα… θαύμα ή να μη γίνει αναδιάρθρωση για να σώσει την κατηγορία!

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Παντελιάδης, Ρεκβιασβίλι, Ζησόπουλος (76′ Σαβαντογκό), Μητρόπουλος (82′ Καραχάλιος), Στανόγεβιτς (61′ Μέλεγκ), Μαρκόβσκι, Νανγκίς, Γιακουμάκης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Μιχαήλ, Κάστρο, Πάντελιτς, Μπουκουβάλας, Κάργας, Μιχαήλ, Αθανασιάδης (87′ Μάνος), Νικολιάς (90′ Γιάκος), Τζημόπουλος, Σεργκελασβίλι, Παμλίδης (80′ Αποστολόπουλος).