Δέλλας: «Αυτό είναι το ποδόσφαιρο που μου αρέσει και το είδα σήμερα»

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - Επισκοπή

DellasΤο 7-0 και η εικόνα της καταιγιστικής ΑΕΚ δεν θα μπορούσαν να μην αφήσουν τον Τραϊανό Δέλλα ικανοποιημένο. Ο τεχνικός της Ένωσης μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα στην συνέντευξη Τύπου σχολίασε για τον αγώνα με την Επισκοπή και το ευρύ σκορ «Ευχαριστώ για τα καλά λόγια τον συνάδελφο μου. Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που δεν θα κλειστεί και θα παίξει ποδόσφαιρο. Αυτό είναι το πραγματικό ποδόσφαιρο. Δεν είναι μια ομάδα μέσα στην περιοχή όλη που παίζει. Δεν βοηθά στην εξέλιξη του ποδοσφαίρου αυτό. Να συνεχίσουν στην Επισκοπή να παίζουν ποδόσφαιρο, αυτό τους συμβουλεύω αν και μικρότερος. Θα τους βοηθήσει πιο μετά.

Κάναμε καλό πρώτο ημίχρονο. Μπήκαμε με όρεξη μέσα. Δημιουργήσαμε φάσεις, απλά, γρήγορα, το ποδόσφαιρο που μου αρέσει. Για αυτό και το σκορ έφτασε εκεί στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο είχαμε πάλι διάθεση, και είχαμε τρία γκολ. Κρατώ την διάθεση σε όλο το ματς και τη όρεξη. Ευχαριστήσαμε τον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο. Εμείς πήραμε τρεις βαθμούς. Είναι κυνικό, αλλά τόσους παίρνουμε. Τόσους παίρνουμε με πολλά και λίγα γκολ. Παιχνίδι με παιχνίδι θα βρίσκονται ακόμη περισσότερο τα παιδιά. Οι αντίπαλοι δεν θα είναι όπως με την φιλοσοφία της Επισκοπής. Θα πρέπει να βρίσκουμε λύσεις παντού. Θέλω να πιστεύω ότι αν δεν προκύψει κάτι, στα επόμενα θα είναι ακόμη καλύτερη η εικόνα μας».