Νίκες για Απόλλωνα, Ερμιονίδα και Αχαρναϊκό

Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική στο Νότιο όμιλο της Football League

apollon smyrnis alimosΜε εκτός έδρας νίκες των Απόλλωνα Σμύρνης, Ερμιονίδας και Αχαρναϊκού άνοιξε η αυλαία της 14η αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League.

Συγκεκριμένα ο Απόλλων Σμύρνης πέρασε με “διπλό” από την έδρα του Φωστήρα, επικρατώντας με 2-0 και σκόρερς τους Βάντερσον και Καραδέμητρο.

Στην Κρήτη η Ερμιονίδα έκανε επιβλητικό πέρασμα απ’ τα Χανιά με σκορ 1-3. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Παβίσεβιτς στο 18ο λεπτό και διπλασίασαν τα γκολ τους με τον Βλαχόπουλο λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου. Ο Αλέκου μείωσε στο 52ο λεπτό για τα Χανιά και το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ξανά ο Παβίσεβιτς στο 68′.

Στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της ημέρας ο Αχαρναϊκός επικράτησε με σκορ 4-2 της Επισκοπής. Ο Δουμάνης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενος μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Καλογερόπουλο να ισοφαρίζει 18 λεπτά αργότερα. Ο Γέσιτς έβαλε μπροστά στο σκορ τον Αχαρναϊκό στο 59′ και στο 75′ ο Ταμπάκης έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους γηπεδούχους. Στο 83ο λεπτό ο Γέσιτς έκανε το 4-1 για την ομάδα του και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε λίγο πριν το φινάλε ο Δρακάκης.