Ανοιχτοί λογαριασμοί για Πλατανιά και ΟΦΗ

Ανοιχτοί λογαριασμοί για Πλατανιά και ΟΦΗ, μετά το ισόπαλο 0-0 των δύο ομάδων στα Χανιά.

Στον πρώτο αγώνα μπαράζ που έγινε στα Περιβόλια, οι δύο “μονομάχοι” είχαν πολλές ευκαιρίες, αλλά το “μηδέν” έμεινε με κερδισμένη την ομάδα του Ηρακλείου. Δοκάρι είχε ο ΟΦΗ με τον Παπάζογλου στο 84ο λεπτό.

Η ρεβάνς στο “Γεντί Κουλέ” θα διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη (22/5) στις 19:00, όπου θα γίνει γνωστή η ομάδα που θα αγωνίζεται στη Super League τη σεζόν 2019-20.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέρασε στον αγώνα στο 57ο λεπτό, αντικαθιστώντας τον Σόουζα και πέντε λεπτά αργότερα είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Ο δανεικός επιθετικός από την ΑΕΚ βγήκε απέναντι από τον Γκοτ, έκανε την προβολή, με τον πορτιέρο των Χανιωτών να του λέει “όχι”.