Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Βασιλεία 0-3: Άλμα πρόκρισης

Η Βασιλεία νίκησε 0-3 την Αιντραχτ Φρανκφουρτης νίκησε 0-3 και έκανε… άλμα πρόκρισης.

Στο 27’ η Βασιλεία άνοιξε το σκορ με απίθανη εκτέλεση φάουλ του Κάμπος, ενώ στο 43ο λεπτό, με την κεφαλιά του Βιντμέρ να περνά μόλις έξω.

Στο 52’ο Αντρέ Σίλβα έχασε μεγάλη ευκαιρία για τους Γερμανούς.

Στο 57ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ ο Πατσιέντσια πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε και στο 65’ η Άιντραχτ άγγιξε την ισοφάριση. Ο Τουρέ έβγαλε σέντρα σουτ και η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών της Βασιλείας.

Στο 67ο λεπτό ο Ομλέν πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε διαδοχές προσπάθειες των Χιντερέγκερ και Τουρέ, ενώ στο 70’ σταμάτησε και τον Πατσιέντσια.  Και στο 73ο λεπτό, ο Ομλέν έκανε το γέμισα, ο Κάμπο κατέβασε κι έδωσε στον Μπουά που με σουτ από την περιοχή έγραψε το 0-2. Και μνάλιστα στο 85’ η Βασιλεία βγήκε στην κόντρα, ο Μπουά έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Φράι με πλασέ από το πέναλτι έγραψε το 0-3.