Ξέσπασε σε κλάματα ο Βέρντε μετά το τέλος του ματς!

Μια κάκιστη ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την  Κραϊόβα  στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ και με… προίκα το 0-2 της Ρουμανίας, προκρίθηκε στα playoffs του Europa League. Εκεί, που θα αντιμετωπίσει την Τραμπζονσπόρ στον δρόμο για τους ομίλους…

Η Ένωση του Μιγκέλ Καρντόσο, προβλημάτισε αρκετά στο αποψινό ματς, με τον Ντανιέλε Βέρντε να είναι ένας από τους… πρωταγωνιστές. Ο Ιταλός εξτρέμ μπήκε στη θέση του Λιβάγια (έφυγε εκνευρισμένος για τα αποδυτήρια) και έχασε δυο τεράστιες ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Ο νεαρός παίκτης δεν αξιοποίησε την πολύ καλή μπαλιά του Μάνταλου, στέλνοντας τη μπάλα στον γκολκίπερ των Ρουμάνων, ενώ μετά από λίγα λεπτά είχε και πάλι μια μεγάλη χαμένη φάση.

Μετά το τέλος του ματς, ο Ναπολιτάνος ήταν σε κάκιστη ψυχολογική κατάσταση, με αποτέλεσμα να ξεσπάσει σε κλάματα. Φυσικά, άπαντες στο ” κιτρινόμαυρο” στρατόπεδο τον στήριξαν και του συμπαραστάθηκαν σε αυτή τη δύσκολη στιγμή.