Τα 5 γκολ της ΑΕΚ με τον Κισσαμικό (VIDEO)

Εικόνες από το ΑΕΚ - Κισσαμικός

Μια άνετη νίκη που της έδωσε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε η ΑΕΚ κόντρα στον Κισσαμικό!

Η Ένωση «καθάρισε» πολύ γρήγορα την υπόθεση-πρόκριση, σκοράροντας το πρώτο της γκολ στο 21′ λεπτό.

Στο 21ο λεπτό στο ΟΑΚΑ, η μπάλα στήθηκε έξω από την περιοχή του Κισσαμικού, με τον Γκάλο να αναλαμβάνει την απευθείας εκτέλεση φάουλ και να νικά τον τερματοφύλακα των κρητικών, που ακούμπησε την μπάλα, αλλά δεν απέτρεψε το 1-0 υπέρ των «κιτρινόμαυρων».

Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 28′, ο Γκάλο σέντραρε από δεξιά, με την μπάλα να κοντράρει και να φτάνει στον Κρίστιτσιτς έξω από την περιοχή Κισσαμικού. Ο Σέρβος σούταρε, η μπάλα κόντραρε ξανά και αλλάζοντας πορεία έφτασε στα δίχτυα των φιλοξενουμένων για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης και πιο συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό, ο Ζιούλης ανέτρεψε τον Μπογέ με τάκλιν στην περιοχή του Κισσαμικού και ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι. Ο Μάνταλος το εκτέλεσε, με τον αρχηγό της ΑΕΚ να γράφει το 3-0!

Στο 78′ οι παίκτες της ΑΕΚ εκτέλεσαν φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής του Κισσαμικού και ο Λιβάγια με δυνατό σουτ έγραψε το 4-0!

Τέσσερα λεπτά μετά ο Κροάτης έκανε μια λόμπα στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά με κεφαλιά στην επαναφορά σκόραρε ξανά για το 5-0.