Πάρτι κόντρα στον Παναθηναϊκό για την Κ15 της ΑΕΚ!

Τεσσάρα για την Κ15 της ΑΕΚ κόντρα στον πρωτοπόρο και αήττητο μέχρι σήμερα ΠΑΟ!

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν εντυπωσιακοί και καταιγιστικοί, νικώντας με σκορ 4-1 τους «πράσινους», στον εντός έδρας αγώνα της ομάδας που διεξήχθη στο Γαλάτσι, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Λίγα λεπτά πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Θοδωρής Κόντος έδωσε προβάδισμα 2 γκολ στην ΑΕΚ, καθώς σκόραρε στο 35′ και το 40′. Ο  Παναθηναϊκός μείωσε προσωρινά με τον Καλοσκάμη στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, με την Ένωση όμως να μην έχει πει την τελευταία της λέξη. Στο 50΄, ο Χαλίλι έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους, με τον Ντέλα στο 52′ να διαμορφώνει το τελικό 4-1 για την Κ15 της ΑΕΚ!

ΑΕΚ: Παναγιωτίδης, Χαλίλι, Αντωνόπουλος, Καραγιαννίδης (72′ Μαχαίρας) Παπαδόπουλος, Κυρσανίδης (50′ Αγγελόπουλος) Τσίρης, Λαντίκας (65′ Φωτόπουλος) Ντέλας (65′ Κεσίδης) Παπαθανασίου (67′ Καστανιώτης) Κόντος.