Μαγεία η ΑΕΚ στην Τραπεζούντα: Σε τέσσερα λεπτά 0-2! (VIDEO)

Εικόνες από το Τράμπζονσπορ-ΑΕΚ

Κοντά στο… θαύμα η ΑΕΚ!

Η Ένωση φιλοξενείται από την Τράμπζονσπορ στο «Σενόλ Γκιουνές» και έχει ήδη σημειώσει τα δύο από τα τρία τέρματα που χρειάζεται για την επική ανατροπή!

Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου έχει πατήσει μέσα στην Τραπεζούντα την τούρκικη ομάδα και προηγείται από το 29′ με 2-0.

Στο 25΄ ο Μάρκο Λιβάγια βρήκε ξανά δίχτυα, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ΑΕΚ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, η Ένωση διπλασίασε τα τέρματά της, με τον Πέτρο Μάνταλο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα. Ο Νέλσον Ολιβέιρα ήταν αυτός που κέρδισε το πέναλτι.

Πλέον, η ΑΕΚ έχει μπροστά της ένα ολόκληρο ημίχρονο και θέλει ένα γκολ για να πετύχει την επική  ανατροπή του 1-3!