Ήττα στη Λιβαδειά για την Κ17, με την ΑΕΚ να ετοιμάζει καταγγελία για τον προπονητή των γηπεδούχων!

Το τελευταίο της ματς για το φετινό πρωτάθλημα είχε σήμερα η Κ17 της ΑΕΚ, με την Ένωση να αντιμετωπίζει τον  Λεβαδειακο, στον εκτός έδρας αγώνα για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2018-19, που πραγματοποιήθηκε στο Ενωσιακό Στάδιο Λιβαδειάς. Οι «κιτρινόμαυροι» ηττήθηκαν 3-2 από την ομάδα της Λιβαδειάς, ωστόσο το αγωνιστικό πέρασε σε δεύτερη μοίρα, ελεώ… Γιάννη Κάντα.

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με αυτογκόλ του Κώστα Τζιάτζιου και έκανε το 2-0 στο 13′ με σκόρερ τον Κουκοδήμο. Για την ΑΕΚ, μείωσε σε 2-1 στο 25′ ο Δημήτρης Παναγιωτόπουλος, αλλά στο 49′ ο Τσιώλης έκανε το 3-1. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε δύο λεπτά πριν τη λήξη (78′) από τον Κώστα Σταμούλη.

Όπως είπαμε ο αγώνας πέρασε σε δεύτερη μοίρα και στιγματίστηκε από την άθλια συμπεριφορά του προπονητή των γηπεδούχων. Ο κόουτς, Γιάννης Καντάς παρακολούθησε τον αγώνα από την εξέδρα, όντας τιμωρημένος  και σε όλη τη διάρκεια του αγώνα προκαλούσε, ενώ στο τέλος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και έβρισε χυδαία κάποιους από τους νεαρούς ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ. Οι «κιτρινόμαυροι» δεν πρόκειται να αφήσουν το γεγονός να περάσει στα ψιλά και αναμένεται να προχωρήσουν σε επίσημη καταγγελία στη Super League.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Θεοχάρης, Λιωνής, Μαντζουρανάκης, Τζιάτζιος, Θεοδώρου, Σταμούλης, Τζαφάρι (57′ Δημητρίου) Ζελενίτσας (79′ Κορομηλάς) Τσαρούχας, Μαχαίρας, Παναγιωτόπουλος.