Ήττα με κακή εμφάνιση για την Κ17 της ΑΕΚ από τον Ατρόμητο

Εικόνες από τον αγώνα της ΑΕΚ 17 κόντρα στον Ατρόμητο

Την ήττα με 1-0 από τον Ατρόμητο γνώρισε η Κ17 της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League Κ17.

Στην αναμέτρηση που φιλοξενήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Γαλατσίου, οι «κιτρινόμαυροι» είχαν συνολικά μία από τις λιγότερο καλές εμφανίσεις τους στο πρωτάθλημα, κάτι που έφερε ως αποτέλεσμα την ήττα μένοντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική μακριά από τις νίκες, ύστερα από την (επίσης εντός έδρας) ισοπαλία της 5ης αγωνιστικής κόντρα στον Ολυμπιακό με 1-1.

Η ΑΕΚ είχε την πρωτοβουλία στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας καλές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να την βάλουν μπροστά στο σκορ. Δύο φορές με τον Παναγιώτη Γεωργέα και μία με σουτ του Ηλία Βαφειάδη από κάθετη πάσα του Αλέξανδρου Σαράντη.

Στο ανασταλτικό κομμάτι, υπήρξαν… θέματα, όμως ο Πέτρος Κυριτσάς ήταν σε ετοιμότητα, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 0-0 για τις δύο ομάδες. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, ο Ατρόμητος ήταν πιο έτοιμος και είχε πιο «καθαρές» ευκαιρίες, φτάνοντας στο γκολ που του έδωσε το τρίποντο της νίκης. Οι «κιτρινόμαυροι» δεν «πατούσαν» καλά ούτε επιθετικά ούτε αμυντικά και στο 78′ δέχθηκαν το γκολ. Το πέτυχε με κεφαλιά ο Παναγιώτης Δαλαμήτρας που νωρίτερα (63′) είχε και σουτ στο δοκάρι.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Κυριτσάς, Κανελλόπουλος, Τσιαχματιώτης, Αντωνόπουλος, Γιαννακού (85′ Οικονομέας) Τσιόκρης, Σαράντης (56′ Μπέσης) Βλαχίδης, Γεωργέας (67′ Πιτιλάκος) Μιχόπουλος (85′ Γκριγκοριάν) Βαφειάδης (56′ Κρητικός).