Ηττα στις καθυστερήσεις για την Κ19 της ΑΕΚ στη Λάρισα

Εικόνες από το Λάρισα-ΑΕΚ (Κ19)

Την ήττα με 3-2 στις καθυστερήσεις γνώρισε η ομάδα της Κ19 της ΑΕΚ από την ΑΕ Λάρισας.

Στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Αλκαζάρ, η γηπεδούχος ομάδα άρχισε καλύτερα τον αγώνα και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου βρέθηκε να προηγείται με 2-0 από τα γκολ του Χαλάτση στο 28′ και του Πίνακα στο 50′.

Το σύνολο του Ηλία Καλοπήτα δεν τα έβαλε κάτω, αφού αντέδρασε και μέσα σε πέντε λεπτά ισοφάρισε με δύο γκολ του αρχηγού Ευθύμη Χριστόπουλου στο 52′ από κάθετη μπαλιά του Γιάννη Σαρδέλη και στο 55′ με πέναλτι που κέρδισε ο Θεοδόσης Μαχαίρας.

Η Ένωση προσπάθησε πάρα πολύ για να φτάσει στην απόλυτη ανατροπή, όμως στο 92ο λεπτό, κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Χαλάτσης έκανε με σουτ το τελικό 3-2, χάνοντας μέσα από τα χέρια της και τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Καλούδης, Κάτσικας (45′ Κοσίδης) Καραβίδας, Αρβανίτης, Μαντζουρανάκης (45′ Κώτσιος) Ποζατζίδης (80′ Μάρκου) Τσέλιος (75′ Δημητρίου) Σαρδέλης, Κορομηλάς (55′ Τσαρούχας) Μαχαίρας, Χριστόπουλος.

Διαιτητής: Ντελέζος (Λάρισας)
Βοηθοί: Κοτούμπας, Μπουρονίκος (Λάρισας)