Η βραδιά του Τσιντώτα! (VIDEO)

Καρέ-καρέ η απόκρουση της χρονιάς από τον... Αη Τσιντώτα! (ΦΩΤΟ)

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια με τον Μάσιμο Καρέρα στον πάγκο της πέτυχε η ΑΕΚ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης (2-1), το βράδυ της Τετάρτης στο ΟΑΚΑ.

Η Ένωση κατάφερε να πετύχει από ένα γρήγορο γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Πέτρο Μάνταλο στο 6’ να εκτελεί εύστοχα πέναλτι που κέρδισε ο Νέλσον Ολιβέιρα και τον Μάρκο Λιβάια να σκοράρει στο 46’ έπειτα από ασίστ του –Cosmote MVP- Παουλίνιο Μότα.

Ένα γκολ του Λουίς Φερνάντεθ στο 78’ έβαλε τον Αστέρα ξανά στο παιχνίδι, ενώ ο ίδιος παίκτης απείλησε εκ νέου με καρφωτή κεφαλιά μέσα από την περιοχή στο 87’, όμως ο Παναγιώτης Τσιντώτας, που είχε μπει στο ματς πέντε λεπτά νωρίτερα λόγω τραυματισμού του Βασίλη Μπάρκα, πραγματοποίησε μια απίστευτη απόκρουση που κράτησε το σκορ στο 2-1 και τον μετέτρεψε σε πρόσωπο του αγώνα.

Η κάμερα του AEK TV ήταν στο ΟΑΚΑ και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…