«Εσπασε» τα δοκάρια η Κ19 της ΑΕΚ- Ισόπαλία κόντρα στον Παναθηναϊκό

To παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά για την ΑΕΚ, καθώς η Ένωση αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και πήρε το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μπούση. Ωστόσο η απάντηση των πρασίνων ήταν άμεση και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αθανασακόπουλος έκανε το 1-1.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο οι «πράσινοι» λίγο έλειψε να πάρουν το προβάδισμα με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα αλλά το σουτ του Ζαγαρίτη βρήκε στο δοκάρι του Γκίνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ φάνηκε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, είχε την ευκαιρία να πάρει εκ νέου τα ηνία του παιχνιδιού αλλά το σουτ του Τσέλιου στο 77΄ και το φάουλ του σκόρερ, Μπούση, στο 88′ βρήκαν στο δοκάρι της εστίας του Χριστογεώργου.

Το τελικό σφύριγμα βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες, με την ΑΕΚ να «πιάνει» στην κορυφή τον ΠΑΟΚ με 19 βαθμούς.

Παναθηναϊκός: Χριστογεωργός, Παπαθανασίου, Παρασκευόπουλος (62′ Μανιδάκης), Καραγιάννης (56′ Σαντικάι), Ζερβόπουλος, Σκεντεράι, Καλομοίρης, Αθανασακόπουλος, Τζαβίδας (58′ Παπαδόπουλος), Ζαγαρίτης, Σερπέζης

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Ταμπας, Μπότος (70′ Αρβανίτης), Τσέλιος, Μαχαίρας (84′ Μάρκου), Χριστόπουλος (76′ Μαλλισόβας), Πατρινός