Επέστρεψε και σκόραρε ξανά ο Σκόκο στη μεγάλη νίκη της Ρίβερ (VIDEO)

Σκόκο: «Εχω σκεφτεί να αποσυρθώ - Δεν έχει περάσει από το μυαλό μου να φύγω από τη Ρίβερ Πλέιτ»

Ο Νάτσο Σκόκο ταλαιπωρήθηκε από έναν τραυματισμό τους προηγούμενους μήνες, τον οποίον πλέον όχι απλώς ξεπέρασε αλλά επέστρεψε και με γκολ.

Στην επιβλητική νίκη της Ρίβερ Πλέιτ επί της Ρασίνγκ Κλούμπ με 6-1 εκτός έδρας ο Αργεντινός αγωνίστηκε ως αλλαγή και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Η Ράσινγκ προηγήθηκε μόλις στο 3′ με τον Σολάρι αλλά στην συνέχεια η Ρίβερ την… ισοπέδωσε. Μέσα σε τέσσερα λεπτά (35′, 36′, 38′) έβαλε τρία γκολ με τον Μπορέ να σκοράρει δυο φορές και τον Σουάρες να προσθέτει άλλη μια. Στην επανάληψη το προβάδισμα διευρύνθηκε με τον Φερνάντες στο 64′ και στο 68′ ο Ντε λα Κρουζ έκανε το 1-5.

Ο Νάτσο Σκόκο πέρασε στο παιχνίδι στο 67′ και στο 71′ έδωσε το… τελειωτικό χτύπημα στην Ρασίνγκ με όμορφη κεφαλιά. Ως αλλαγή αγωνίστηκε για τη Ρίβερ και ο Ζουκουλίνι.