Δείτε όλα τα γκρούπ της κλήρωσης του Europa League

Αυτά είναι τα υπόλοιπα υπογκρούπ της κλήρωσης

Η ΑΕΚ έμαθε πριν από λίγη ώρα τους έξι υποψήφιους αντιπάλους της για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

H UEFA χώρισε τις ομάδες σε πέντε υπογκρούπ για την κλήρωση και οι ομάδες από τις θέσεις 1-5 είναι ισχυρές ενώ οι ομάδες στις θέσεις 6-10 οι ανίσχυρες. Μοναδική εξαίρεση το πέμπτο υπογκρούπ όπου είναι και η ΑΕΚ όπου υπάρχουν 12 ομάδες (1-6 ισχυρές, 7-12 ανίσχυρες)

Δείτε όλα εδώ όλα τα γκρούπ της κλήρωσης:

Γκρουπ 1

1. Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
2. Φέγενορντ
3. Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
4. Τορίνο (Ιταλία)-Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)
5. Βικτόρια Πλζεν-Ολυμπιακός (o ηττημένος)
6. Αούστρια Βιέννης
7. Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Λιεπάγια (Λιθουανία)
8. Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
9. Σαχτόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Έσμπιεργκ (Δανία)
10. Αντβέρπ (Βέλγιο)

Γκρουπ 2

1. Μπράγκα (Πορτογαλία)
2. Αλασκέρτ (Αρμενία)-Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
3. Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)
4. Μόλντε (Νορβηγία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
5. Στρασμπούρ (Γαλλία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
6. Τουν (ΕΛβετία)
7. Λέχια Γκντάνσκ (Πολωνία)-Μπρόντμπι (Δανία)
8. Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)-Ορνταμπασί (Καζακστάν)
9. Άρης-ΑΕ Λεμεσού
10. Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)

Γκρουπ 3

1. Γουλβς (Αγγλία)-Κρουσάντερς (Βόρειος Ιρλανδία)
2. Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)-Κουόπιον (Φινλανδία)
3. Γάνδη (Βέλγιο)-Βιτορούλ (Ρουμανία)
4. Μίντιλαντ (Δανία)
5. Άλκμααρ (Ολλανδία)-Χάκεν (Σουηδία)
6. ΑΕΚ Λάρνακα (Κύπρος)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
7. Πιουνίκ (Αρμενία)-Γιάμπλονετς (Τσεχία)
8. Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)-Ατρόμητος
9. Ρέιντζερς (Σκωτία)-Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)
10. Μαριουπόλ (Ουκρανία)

Γκρουπ 4

1. Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Βασιλεία (Ελβετία) (ο ηττημένος)
2. Κόναχ’ς Κουάι Νόμαντς (Ουαλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
3. Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)
4. Ριέκα (Κροατία)
5. Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)-Βιτόρια (Πορτογαλία)
6. Βίντι (Ουγγαρία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
7. Χάουγκεσουντ (Νορβηγία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)
8. Ματάλιασπορ (Τουρκία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)
9. Τσιχούρα Σάτσχερε (Γεωργία)-Αμπερντίν (Σκωτία)
10. Βέντσπιλς (Λετονία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)

Γκρουπ 5

1. Σπάρτα Πράγας
2. Εσπανιόλ (Ισπανία)-Στιάρναν (Ισραήλ)
3. Ντομζάλε (Σλοβενία)-Μάλμε (Σουηδία)
4. ΑΕΚ
5. Μπούντουτσνοστ (Σκόπια)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)
6. Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία)- Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν)
7. Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)
8. Ουτρέχτη (Ολλανδία)-Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
9. ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Όσιγιεκ (Κροατία)
10. Λουκέρνη (Ελβετία)- Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε)
11. Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)
12. Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)

Δείτε επίσης

H ενημέρωση του Σ.Φ. ΑΕΚ Ν. Πιερίας-Κατερίνης για την εκδρομή στην Τραπεζούντα

Ακόμα έξι συμμετοχές για την πραγματοποίηση της εκδρομής

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *