«Χρυσός» βαθμός για την Κ17 της ΑΕΚ στο 95΄

Buzzer beater από τον Τόλη Χριστόπουλου!

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ σκόραρε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Τόλη Χριστόπουλου και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Ατρομήτου στον εκτός έδρας αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ρουφ.

Η ομάδα του  Γιώργου Αλεξόπουλου έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Γιάννη Ματζουρανάκη σε μια άτυχη στιγμή στο 18ο λεπτό και λίγο αργότερα (22′) ο Στέφανος Κάτσικας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με σέντρα-σουτ. Η πίεση και η επιμονή των παικτών της ΑΕΚ δικαιώθηκε στο 95′ με μία από τις αλλαγές του Αλεξόπουλου, τον Χριστόπουλο, που ισοφάρισε με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Φώτη Πανταζέλου.

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Κουρέας (85′ Ζελενίτσας) Θεοδώρου, Γκέγκα, Ματζουρανάκης (65′ Τζιάτζιος) Πανταζέλος, Σταμούλης, Κάτσικας,  Τσαρούχας (70′ Μιχόπουλος) Μαχαίρας (55′ Κορομηλάς) Τσερικλός (85′ Χριστόπουλος)