Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική στη Super League

Ολοκληρώθηκε το πρώτο… πιάτο της 16ης αγωνιστικής, με το αποτέλεσμα που ξεχωρίζει να είναι η… χορταστική ισοπαλία στο Περιστέρι (2-2), ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναιτωλικό. Οι Περιστεριώτες έχασαν έδαφος από την κορυφή, αλλά τουλάχιστον έσωσαν τον βαθμό στο τέλος με τον Μούγιακιτς (83′), αφού προηγουμένως ο Παναιτωλικός είχε κάνει την ανατροπή και με δύο γκολ του Μανά (69′, 77′) είχε ανατρέψει το εις βάρος του σκορ. Και τα τέσσερα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με το σκορ να ανοίγει ο Ενσικουλού στο 50ο λεπτό.

Σημαντικό βήμα παραμονής στην κατηγορία έκανε η Λάρισα, με το άνετο 3-0 επί του ουραγού και… καταδικασμένου Απόλλωνα, με τον Νούνιτς να πετυχαίνει δύο γκολ, ενώ ΟΦΗ και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1, σε ένα αποτέλεσμα που αφήνει σε δύσκολη θέση τους Κρητικούς.