Ανύπαρκτο πέναλτι κατά της ΑΕΚ στη Λαμία! (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Τρεις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του ελληνικού πρωταθλήματος και η ΑΕΚ φιλοξενείται αυτή την ώρα από την Λαμία.

Η Ένωση πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Πέτρου Μάνταλου μόλις στο 4ο λεπτό, με την Λαμία να φτάνει στην ισοφάριση στο 34΄με ευγενική χορηγία του διαιτητή Σκουλά! Ο ρέφερι της αναμέτρησης είδε… φάντασμα, καθώς ανακάλυψε πέναλτι σε διεκδίκηση της μπάλας του Μπακασέτα από τον Μπεχαράνο μέσα στην περιοχή. Ο Σκουλάς ήταν απόλυτος για την απόφαση του και αυτό δημιουργεί απορίες, καθώς δια γυμνού οφθαλμού φαινόταν πως δεν υπήρχε καμία παράβαση. Έτσι, η Λαμία με το δώρο του Σκουλά, έκανε το 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Πέτρος Μάνταλος πήρε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία, ενώ έντονες ήταν και οι διαμαρτυρίες του Μανόλο Χιμένεθ, με τον Ανδαλουσιανό τεχνικό να χειροκροτάει ειρωνικά την ισοφάριση της Λαμίας. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο διαιτητής του αγώνα απέβαλλε τον Βασίλη Δημητριάδη για τις διαμαρτυρίες του.

Υπενθυμίζεται πως ο Σκουλάς ήταν ο διαιτητής που με πέναλτι-εφεύρεση, χάρισε στον ΠΑΟΚ την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, στον αλησμόνητο αγώνα με τον Πανιώνιο.