Βίντι-Το τελευταίο εμπόδιο της ΑΕΚ πριν τους ομίλους!

Στον… δρόμο της ΑΕΚ η Βίντι!

Η Βίντι αν και κουβαλούσε την «ταμπέλα» του αουτσάιντερ, ξεπέρασε το εμπόδιο της Μάλμε και πήρε τη μεγάλη πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League, όπου θα βρει… την ΑΕΚ! Η ομάδα του Μάρκο Νίκολιτς ξανά με ισοπαλία (0-0) πήρε το εισιτήριο για τα πλέι οφ της κορυφαίας διασυλλογικής  διοργάνωσης και θα είναι το τελευταίο εμπόδιο της Ένωσης στην τελευταία στροφή πρίν από τους ομίλους.

Η Μάλμε πήγε στην έδρα της Βίντι με την… πλάτη στον τοίχο μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα στην Σουηδία. Στο πρώτο μέρος οι Σουηδοί είχαν την κατοχή αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την άμυνα της Βιντεότον με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Οι Ούγγροι είχαν την ευκαιρία να… κλειδώσουν την πρόκριση έπειτα από το πέναλτι που κέρδισαν στο 67′ όμως ο Νταλίν το απέκρουσε. Στα υπόλοιπα λεπτά η αγωνιστική εικόνα δεν άλλαξε κάτι και η Βίντι πήρε… ισοπαλία πρόκρισης.