Άνετη νίκη με 2-0 για την Κ19 της ΑΕΚ επί του Ατρομήτου

Δεύτερη διαδοχική νίκη σημείωσε σήμερα το μεσημέρι στο Γαλάτσι η Κ19 της ΑΕΚ που επικράτησε 2-0 του Ατρομήτου για την 9η αγωνιστική της Super League U19. Η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα «καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι καθώς σημείωσε αμφότερα τα τέρματα στο β’ 45λεπτο.

Αρχικά, το σκορ άνοιξε στο 55′ ο Κοσίδης με κοντινή κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι. Η φάση ξεκίνησε από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Ρουκουνάκη. Στο 68′ το παιχνίδι… καθάρισε με τον συνήθη ύποπτο, Χριστόπουλος που εκμεταλλεύτηκε μια βαθιά μπαλιά του Μανώλη Αρβανίτη και σκόραρε περνώντας τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου. Έφτασε έτσι τα 8 γκολ σε 9 αγώνες στην κατηγορία.

Η Ένωση έμεινε έτσι μόνη τρίτη στην βαθμολογία και θα συνεχίσει να παλεύει ώστε να αναρριχηθεί ακόμα υψηλότερα.

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Θεοχάρης, Λιωνής, Κώτσιος, Αρβανίτης, Σταμούλης, Ποζατζίδης, Ρουκουνάκης (85′ Τσαρούχας) Τόλιος (46′ Κοσίδης) Τσέλιος (72′ Κορομηλάς) Μαχαίρας (80′ Τσιγαρίδης) Χριστόπουλος.

Ατρόμητος (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σάλτας, Πολίτης, Πομώνης, Γούλας (72′ Ρίζος) Γιαννακίδης, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης (81′ Παπαδόπουλος) Σαμ, Ζούνης, Νητσάκης (65′ Σέλληνας)