«Σκότωσε» την Λάρισα στις καθυστερήσεις η Κ19 της ΑΕΚ

Η ομάδα Κ19 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη της ΑΕ Λάρισας σε αγώνα για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2018-19, που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Αλκαζάρ.

Το γκολ της νίκης ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με αριστερό σουτ του διεθνούς με την Εθνική Νέων Μιχαηλάκη Μπούση μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ηταν η επιβράβευση ενός δευτέρου ημιχρόνου κυριαρχίας της ΑΕΚ. Νωρίτερα, στο 72′, η ομάδα του Γιώργου Σίμου είχε χάσει καλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν ο Θεοδόσης Μαχαίρας έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΛ: Μυσιρλής, Δημητρακούδης, Μαλάκος, Πλατανάς, Τάρτας, Καμπέρης, Μούξιος (66′ Ζαχαράκης) Βαφειάδης, Πινακάς (90′ Δακτυλάς) Ζιάκας, Κοτσιανούλης (78′ Κουτσούκης)
ΑΕΚ: Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μαλισσόβας (37′ Τζουανάκης) Μπογκντάνι, Τάμπας (37′ Αρβανίτης) Οικονομίκος, Μαχαίρας, Σταμάτης (79′ Μπιλικαϊδης) Χριστόπουλος