ΑΕΚ - Ηρόδοτος 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

grontisΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 15:00 τον Ηρόδοτο για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream
ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ!

92′ Δοκάρι απο τον Πλατέλλα με δυνατό σουτ!

90′ Ο Πλατέλλας με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το γκολ που βάζει την ΑΕΚ πάλι μπροστα με 2-1!

89′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Ντακόλ!

Τρίτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο, ο Κλίνης στη θέση του Μωραϊτη

85′ Δεύτερο χαμένο πέναλτι ο Γροντής! Άουτ η μπάλα!

83′ Πέναλτι κέρδισε ο Τζάθας

80′ Κίτρινη κάρτα ο Πήλιος

78′ Κίτρινη κάρτα στον Μωραϊτη

72′ Σουτ του Τσιρίλο η μπάλα άουτ

O Hρόδοτος έχει κλειστεί στα μετόπισθεν και πιέζει την ΑΕΚ που κάνει πάρα πολλά λάθη στο χορτάρι

63′ Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρόδοτο, ο Βελέτης στη θέση του Χατζηβασίλη

Ο Δέλλας παίζει με τρεις στην άμυνα, στόπερ ο Τσιρίλο, δεξιά ο Ρόβας, αριστερά ο Γεωργέας και ο Κορδέρο κόφτης. Ο Τζάθας αριστερά στην επίθεση

58′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τζάθας ντεμπουτάρει για φέτος, στη θέση του Τσουκαλά

57′ Αλλαγή για τον Ηρόδοτο, ο Μωραϊτης στη θέση του ο Ζαφείρης Α.

55′ Σουτ του Πλατέλλα με δύναμη, η μπάλα λίγο άουτ

55′ Κίτρινη κάρτα στον Κοζυράκη

Αριστερό μπακ ο Τσουκαλάς, ο Γεωργέας στο δεξί άκρο της άμυνας

53′ Σέντρα του Πλατέλλα, γύρισμα του Ρόβα, η μπάλα άουτ

50′ Σέντρα του Γροντή, κεφαλιά του Μπρέσεβιτς μπλόκαρε ο Ζαφείρης

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ και Ηρόδοτος στο 1-1 με τα γκολ των Ανάκογλου και Πήλιου, με την Ένωση να έχει και χαμένο πέναλτι με τον Πλατέλλα.

43′ Σουτ του Ανάκογλου, η μπάλα ψηλά άουτ

Ο κόσμος της ΑΕΚ δυσανασχετεί για την εικόνα της ομάδας στο γήπεδο

34′ Σέντρα Πλατέλλα, κεφαλιά Τσιρίλο η μπάλα λίγο άουτ

32′ Ο Πλατέλλας χάνει το πέναλτι και στην επαναφορά ο Ανάκογλου δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο! Η ΑΕΚ χάνει 6ο πέναλτι!

Κόκκινη στον Μπαλάφα στο πέναλτι, με 10 ο Ηρόδοτος

Πέναλτι κέρδισε ο Ανάκογλου

Πολλά τα λάθη όλων των παικτών της ΑΕΚ, δίνουν δικαιώματα στους αντιπάλους

Λάθος του Κορδέρο, παραλίγο μα βγει τετ α τετ ο αντίπαλος με τον Βούρα, πρόλαβε ο αντίπαλος

Η ΑΕΚ δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει καλά την μπάλα, απέναντι στον Ηρόδοτο που παίζει σφιχτά και με πολλούς παίκτες σε κάθε γραμμή

26′ Κίτρινη στον Χατζηανδρέου

18′ Ο Μπρέσεβιτς πάσαρε στον Πλατέλλα, αυτός σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε τελευταία στιγμή και έφυγε κόρνερ

Η ΑΕΚ προσπαθεί να ανακτήσει την κατοχή της μπάλας για να κάνει παιχνίδι και να φτιάξει φάσεις για γκολ

10′ Κίτρινη στον Γεωργόπουλο

9′ ΓΚΟΛ Λάθος του Ρόβα έξω από τη περιοχή, ο Πήλιος έκλεψε την μπάλα και ισοφάρισε σε 1-1

8′ ΓΚΟΛ Ο Ανάκογλου έκανε μια υπέροχη ατομική ενέργεια και με δυνατό σουτ από αριστερά έκανε το 1-0!

Η ΑΕΚ παίζει με τον Τσουκαλά δεξί μπακ, τον Γεωργέα αριστερό μπακ, τους Τσιρίλο-Ρόβα στο κέντρο της άμυνας, τον Κορδέρο με τον Ανάκογλου στα χαφ, τον Πλατέλλα δεξιά, τον Γροντή αριστερά και τον Ντακόλ πίσω απο τον Μπρέσεβιτς σε σύστημα 4-2-3-1.

Το ματς ξεκίνησε

Ξεκίνησε η μετάδοση του αγώνα!

Σχεδόν γεμάτο το πέταλο στο Ολυμπιακό Στάδιο, με φίλους της ΑΕΚ και τους περιπου 50 οπαδούς της Λιβόρνο

Αρκετός κόσμος στο ΟΑΚΑ, περίπου 20 λεπτά πριν ξεκινήσει το παιχνίδι.

Διαιτητής του αγώνα ο Λυμπούδης με επόπτες τους Κούλα και Λιάρη.

Η 11άδα του Ηροδότου: Ζαφείρης Δ., Μπινιχάκης, Χατζηβασίλης, Γεωργόπουλος, Μπαλάφας, Αχιλλέως, Πήλιος, Χατζηανδρέου, Κοζυράκης, Κούρτι, Ζαφείρης Α. Στον πάγκο της κρητικής ομάδας κάθονται οι: Βελέτης, Μωραϊτης, Προβιδάκης, Καρλής, Κλίνης, Χαλκιαδάκης, Σκούπας.

Στον πάγκο της ΑΕΚ κάθονται οι Τζάθας, Τζανετόπουλος, Τσουμάγκας, Καραγκιολίδης, Κάτσικας, Τσούπρος, Παληαρούτας.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Ράμα και ο Πόποβιτς

Ο Τραϊανός Δέλλας αποφάσισε να ξεκινήσει το σημερινό παιχνίδι με τον Ηρόδοτο στο Ολυμπιακό Στάδιο για τον 6ο όμιλο της Γ’ εθνικής με τον Βούρα κάτω από τα γκολπόστ, τον Τσουκαλά δεξί μπακ, τον Γεωργέα αριστερό μπακ, τους Ρόβα-Τσιρίλο στο κέντρο της άμυνας, τον Κορδέρο με τον Ανάκογλου στα χαφ, τον Πλατέλλα δεξιά στην επίθεση, τον Γροντή αριστερά και τον Ντακόλ πίσω από τον Μπρέσεβιτς στο 4-2-3-1.

Ο Βούρας έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση, μαζί με τους Καραγκιολίδη και Ντούνη

Πολύ κρύο αυτή την ώρα στο ΟΑΚΑ, ελάχιστος ο κόσμος στις εξέδρες.