ΑΕΚ - Αστέρας Βάρης 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΦΩΤΟ από το Τριγλία Ραφήνας - ΑΕΚ

stathakis platellas dacolΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 17:00 τον Αστέρα Βάρης για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream
ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει με 4-0 τον Αστέρα Βάρης με τα γκολ των Σταθάκη, Ντακόλ, Πλατέλλας και Τσεβάς.

90′ Κίτρινη στον Πεταυράκη

90′ Σουτ του Γεωργέα, χαμένη ευκαιρία, η μπάλα κόρνερ!

86′ Νέα χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Γροντή!

81′ Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Βάρης. Ο Δρακοντίδης στην θέση του Καζατζή.

79′ Aπίστευτη ευκαιρία χαμένη από τον Γροντή, από το ύψος του πέναλτι!

77′ Αλλαγή για τον Αστέρα Βάρης. Ο Κριλής στην θέση του Ντούλια.

74′ ΓΚΟΛ Όμορφη συνεργασία της ΑΕΚ, ο Τσεβάς από κοντά κάνει το 4-0!

73′ Γλυκό σουτ του Γροντή, η μπάλα άουτ.

72′ ΓΚΟΛ Ο Τσουμάγκας έκανε την σέντρα, ο Πλατέλλας έπιασε το δυνατό σουτ και έκανε το 3-0!

70′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στην θέση του Ντακόλ.

67′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μούργκα κάνει ντεμπούτο με την φανέλα της ΑΕΚ, στην θέση του τραυματία Τσουκαλά.

63′ Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Βάρης. Ο Κωβαίος στην θέση του Φωστέρη.

58′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Ντακόλ, από σέντρα του Γροντή!

57′ Σουτ του Ντούλια, η μπάλα άουτ

51′ Κίτρινη στον Φωστέρη

50′ Κίτρινη στον Καζατζή

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει με 2-0 χάρη στα γκολ των Σταθάκη και Ντακόλ.

45′ Σουτ του Ντακόλ, η μπάλα κόρνερ

Στο ημίχρονο του αγώνα στου Ζωγράφου, η ΑΕΚ κερδίζει με 15 πόντους τον Φιλαθλητικό (Δείτε LIVE)

39′ Σουτ του Ανδρεαδάκη, η μπάλα άουτ.

32′ Κόρνερ του Αστέρα Βάρης, Βούρας-Σταθάκης μπερδεύτηκαν, ο Γεωργέας παρα λίγο να βάλει αυτογκόλ, αλλά έβγαλε την μπάλα κόρνερ!

30′ Σουτ του Ανάκογλου, η μπάλα στα χέρια του Ούσιου.

28′ Σουτ του Ανάκογλου, απέκρουσε ο Ούσιος, ο Πλατέλλας σε νέα προσπάθεια στέλνει την μπάλα άουτ.

Την ίδια ώρα η ομάδα μπάσκετ κερδίζει με +13 πόντους τον Φιλαθλητικό στου Ζωγράφου (Δείτε LIVE)

21′ Σουτ του Γροντή, η μπάλα άουτ.

16′ ΓΚΟΛ Υπέροχη ατομική ενέργεια του Ντακόλ, με φοβερό πλασέ και η μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!

14′ ΓΚΟΛ Σουτ του Σταθάκη από πολύ μακριά εκτός περιοχής, ο Ούσιος έκανε τραγικό λάθος και η μπάλα στα δίχτυα!

10′ Φάουλ του Ντακόλ, η μπάλα κόρνερ.

Δεξιά στην άμυνα αγωνίζεται ο Τσουκαλάς, αριστερά ο Τσουμάγκας, στα στοπερ ο Τζανετόπουλος με τον Σταθάκη, στα χαφ ο Γεωργέας με τον Κορδέρο, δεξιά στην επίθεση ο Πλατέλλας, αριστερά ο Γροντής και ο Ανάκογλου πίσω από τον Ντακόλ σε σύστημα 4-2-3-1.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι

Λίγος κόσμος στο ΟΑΚΑ, αυτή την ώρα. Στα μάτριξ παίζει αυτή την ώρα το video της παρουσίασης του νέου γηπέδου.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τάσης, με επόπτες τους Παπαδημητρίου-Κόλλια.

Η ενδεκάδα του Αστέρα Βάρης: Ούσιος, Σχίζας, Κοπελάς, Σκουρλής, Πλίτσης, Φωστέρης, Μίχος, Ανδρεαδάκης, Καζατζής, Ζώνας, Ντούλιας. Στον πάγκο κάθονται οι: Κοζής, Κριλής, Παπαδημητρόπουλος, Μαρινάκης, Κωβαίος, Σινάνη, Δρακοντίδης.

Στον πάγκο της ΑΕΚ κάθονται οι: Πόποβιτς, Πεταυράκης, Τσεβάς, Ντούνης, Αργυρίου, Τσούπρος και Μούργκα. Εκτός αποστολής έμειναν οι Κέζος και Τσιρίλο.

Ο Τραϊανός Δέλλας αποφάσισε να ξεκινήσει το σημερινό παιχνίδι με τον Αστέρα Βάρης στο ΟΑΚΑ, με τον Ηλία Βούρα κάτω από τα δοκάρια, τον Σωκράτη Τσουκαλά δεξί μπακ, τον Τάσο Τσουμάγκα αριστερό μπακ, τους Σταύρο Σταθάκη-Τζανετόπουλο στα στόπερ, τους Κορδέρο-Γεωργέα, τον Πλατέλλα δεξιά, τον Γροντή αριστερά και τον Ανάκογλου πίσω από τον Ντακόλ.