Πήρε το τρίποντο η ΑΕΚ- Νίκησε 3-0 τη ΧΑΝΘ

Τα κορίτσια της ΑΕΚ επικράτησαν εύκολα της ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη με 3-0 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Pre League. Έτσι συνεχίζει δυναμικά, έχοντας ως στόχο την άνοδο.

Με αρκετά μεγάλη διαφορά νίκησε η ΑΕΚ της ΧΑΝΘ στο πρώτο σετ. Η Ένωση πήρε από νωρίς προβάδισμα, με τις παίκτριες του Μανώλη Αποστολoγιωργάκη, να μην δίνουν δικαίωμα στις γηπεδούχες να πλησιάσουν στο σκορ. Αυτό άλλωστε φαίνεται και από το τελικό 13-25.

Στο δεύτερο σετ η Ένωση προσπάθησε ξανά να πάρει από νωρίς το προβάδισμα για να φύγει το άγχος, όμως η ομάδα της ΧΑΝΘ, κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ, μέχρι το 18-19. Η ΑΕΚ εκεί πάτησε γκάζι και πήρε και αυτό το σετ με 20-25.

Η ΑΕΚ μπήκε με θέληση να καθαρίσει και το τρίτο σετ για να τελειώσει γρήγορα και να πάρει το τρίποντο. Οι αθλήτριες της ΑΕΚ, μπορεί να μην κατάφεραν να αποκτήσουν μια μεγάλη διαφορά στο σκορ, όμως στο τέλος φάνηκαν πιο ψύχραιμες και πήραν το σετ με 22-25

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα το επόμενο Σαββατοκύριακο, κόντρα στον ΖΑΟΝ, στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας.

Τα σετ:13-25, 20-25, 22-25

Δείτε πώς μετέδωσε live την αναμέτρηση το enwsi.gr ΕΔΩ.