Πίκραναν τον Φερνάντο στο ντεμπούτο του

France Soccer PortugalΟ Φερνάντο Σάντος δεν μπόρεσε να ξεκινήσει με το δεξί στο τιμόνι της εθνικής Πορτογαλίας, καθώς  ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Γαλλία στο «Stade de France».

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα για τον πρώην τεχνικό της Εθνικής Ελλάδας, αφού ο Καρίμ Μπενζεμά βρήκε δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό μετά από ριμπάουντ σε σουτ του Γκριεζμάν, ενώ στο 60′ έκανε το 2-0 ο Πογκμπά.

Στο 74ο λεπτό ο Πορτογάλος κόουτς άλλαξε τον Κριστιάνο Ρονάλντο με τον Ζοάο Μάριο και ο δεύτερος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κέρδισε το πέναλτι από τον Πογκμπά (περισσότερο ξεγελώντας τον διαιτητή) με το οποίο ο Κουαρέσμα διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.