Παρί Σεν Ζερμέν σε βαθιά... κρίση!

Από γκέλα σε γκέλα η Παρί Σεν Ζερμέν!

Δε λένε να σηκώσουν… κεφάλι οι πρωταθλητές Γαλλίας που βρίσκονται σε βαθιά… κρίση!

Η ομάδα του Τούχελ μπορεί να έχει εξασφαλίσει το πρωτάθλημα, όμως πηγαίνει από το ένα αρνητικό αποτέλεσμα στο άλλο και το κλίμα δεν είναι καθόλου καλό. Οι Παριζιάνοι δεν κατάφεραν να κερδίσουν ούτε τη Νις, με την οποία έμειναν στο 1-1.

Το ματς ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημα, με τους γηπεδούχους να πιέζουν, αλλά τους νισουά να παίρνουν το προβάδισμα με το ξεκίνημα της επανάληψης με δυνατό σουτ του Γκαναγκό στο 49’. Η ισοφάριση ήρθε στο 50’ με το πέναλτι του Νεϊμάρ, που έκανε το 1-1 στο 60’ με το 50ό του γκολ σε 57 αγώνες, ενώ στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι με τη βοήθεια του VAR. Ο Μπενίτες, όμως, απέκρουσε την προσπάθεια του Καβάνι για να κρατήσει το 1-1 μέχρι το τέλος.