Υπερηχητικός... Ολυμπιακός, «διέλυσε» με 4-0 την Κ19!

Καταιγιστικός… ήταν ο Ολυμπιακός στη φιλική αναμέτρηση κόντρα στην ερυθρόλευκη Κ19!

Οι Πειραιώτες δεν έχουν υποχρεώσεις αυτό το Σαββατοκύριακο λόγω της διακοπής των εθνικών πρωταθλημάτων για τη διεξαγωγή αγώνων των προκριματικών του Euro 2020, και το γεγονός αυτό έδωσε την ευκαιρία στον Πέδρο Μαρτίνς να δει τους παίκτες που έχει στη διάθεσή του σε κάποιο φιλικό.

Αντίπαλος ήταν η Κ19 των Πειραιωτών, με τον αγώνα να διεξάγεται το πρωί της Πέμπτης (10/10) στο Αθλητικό Κέντρο του Ρέντη και το φινάλε να βρίσκει τους “μεγάλους” να επικρατούν με σκορ 4-0 των “μικρών”, με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο.

Όσον αφορά στην εξέλιξη του αγώνα, το σκορ άνοιξε ο Γκιλιέρμε με σουτ έξω από την περιοχή στο 15′, ενώ στο 21′ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του Τοροσίδη, ο Μπρούνο με κοντινό πλασέ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδος του.

Ο Βραζιλιάνος δύο λεπτά αργότερα, από εκτελεστής έγινε δημιουργός για να βρει δίχτυα ο Σουντανί (3-0), ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ραντζέλοβιτς με σουτ από τα δεξιά της περιοχής.