Πέρασε με πεντάρα από την Ριζούπολη ο ΠΑΟΚ

Αήττητος στην εφετινή Super League παρέμεινε ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ, καθώς πέρασε άνετα από την Ριζούπολη με σκορ 5-1. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου φιλοξενήθηκε από τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 21η αγωνιστική της Super League, παίρνοντας εύκολα το τρίποντο.

Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Πέλκας έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στους «ασπρόμαυρους» για να έρθει ο Ολιβέιρα στο 9′ για το 0-2 του ΠΑΟΚ. Στο γήπεδο της Ριζουπολης έπαιζαν μόνο οι «ασπρόμαυροι», με τον Μπίσεσβαρ να κάνει το 3-0 λίγα λεπτά πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Ντούρσο μείωσε για τους γηπεδούχους στο 64′, με τον Σφιντέρσκι να γράφει στο 78′ το 4-1 για τον ΠΑΟΚ και τον Ενρίκε στο 89′ να διαμορφώνει το τελικό 5-1 για την ομάδα του Λουτσέσκου που είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και στην… ισοφάριση του Άρη, που έχει τρία!

Απόλλων Σμύρνης (3-4-3): Χουάντερσον, Κύργιας, Βαφέας, Οριουέλο, Στάθης, Κοντοές (46’ Γκίμο), Ντούρσο, Ρώσση (46’ Βάρκας), Μπεντινέλι, Ελ Χέλβε, Ντεφεντερίκο.

ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Ολιβέιρα, Μαουρίτσιο, Λημνιός (85’ Ζαμπά), Πέλκας, Μπίσεσβαρ (76’ Σφιντέρσκι), Άκπομ (81’ Ενρίκε).