Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 0-3: Κέρδισε τον... τελευταίο

Ο Ολυμπιακός είχε ένα εύκολο απόγευμα και επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 0-3 του τελευταίου Παναιτωλικού. Οι Πειραιώτες έφτασαν στην νίκη με τα δύο γκολ του Ελ Αραμπί και ένα από τον Ποντένσε.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι και άνοιξαν το σκορ με τον Ποντένσε στο 6ο λεπτό. Η απόδοση της ομάδας του Μάρτινς έπεφτε συνεχώς, όμως λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου βελτιώθηκε και βρήκε το γκολ με τον Ελ Αραμπί. Ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 0-3 λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τον Ολυμπιακό να κάνει συντήρηση δυνάμεων και των Παναιτωλικό να μην μπορεί… Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας του τελευταίου Παναιτωλικού και ισοβαθμεί με τον ΠΑΟΚ  στην κορυφή.