Ούτε τη Λάρισα των 10 παικτών δεν νίκησε ο Παναθηναϊκός!

Η κατρακύλα του Παναθηναϊκού συνεχίζεται…

Οι «πράσινοι» αγνοούν τη νίκη το 2019, αφού δεν κατάφεραν να νικήσουν ούτε τη Λάρισα που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το πρώτο λεπτό του αγώνα! Σε εκείνο το σημείο ο Γκοΐκοβιτς αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Μακέντα, με τον Παπαδόπουλο να δείχνει ταυτόχρονα την άσπρη βούλα. Ο Ιταλός ευστόχησε από τα 11 βήματα κι έβαλε τον Παναθηναίκό μπροστά στο 3ο λεπτό, με την ΑΕΛ να έχει να ανέβει ένα… βουνό στη συνέχεια.

Ωστόσο, μια επιπολαιότητα του Μαυρομάτη, έδωσε την ευκαιρία στον Ντέλετιτς να κάνει… σμπαράλια την άμυνα των «πράσινων» και να νικάει τον Διούδη για το 1-1 στο 54ο λεπτό. Το «τριφύλλι» δεν απείλησε ουσιαστικά τους Θεσσαλούς στα επόμενα λεπτά, πέρα από ένα ωραίο σουτ του Κουρμπέλη που έβγαλε ο Κρίστινσον και η «κοιλιά» που κάνει η ομάδα του Γιώργου Δώνη συνεχίζεται…

Παναθηναϊκός: Διούδης, Ινσούα, Μαυρομμάτης, Παντελάκης, Κουλιμπαλί, Δώνης, Κουρμπέλης, Τζανδάρης (63′ Μουνιέ), Εμαννουηλίδης (75′ Χατζηθεοδωρίδης), Μπουζούκης (46′ Άλτμαν), Μακέντα

Λάρισα: Κρίστινσον, Μπαργκάν (7′ Γκόλιας), Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς (77′ Μόρας), Γιακιμόβσκι, Ζίζιτς, Σικάβκα (59′ Ακόστα), Καρανίκας, Σεσέροβιτς, Νούνιτς, Γκοΐκοβιτς