Ούτε με γκολ-δώρο δεν κέρδισε τη Λαμία ο Ολυμπιακός! (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός, έχοντας τη βοήθεια της διαιτησίας πήρε την ισοπαλία με 3-3 στη Λαμία κόντρα στην τοπική ομάδα,  στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Για γέλια και για… κλάματα η άμυνα του Ολυμπιακού, έπνιξε… το πρώτο γκολ ο Χουτεσιώτης, αυτογκόλ αλά Βούκοβιτς από τον Μπουχαλάκη!

Η Λαμία προηγήθηκε στο σκορ με σουτ εκτός περιοχής του Τσούκαλου στο 9′, το οποίο έφυγε μέσα από τα χέρια του Χουτεσιώτη για το 1-0. Οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν άμεσα με τον Ντίαζ στο 12′, όμως ένα αυτογκόλ του Μπουχαλάκη (31′), το οποίο θα ζήλευε και ο… Βούκοβιτς, έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Φθιώτες.

Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες ισοφάρισαν με αντικανονικό γκολ του Σολδάνο (51′), αφού η μπάλα από το γύρισμα του Μασούρα είχε περάσει ξεκάθαρα την τελική γραμμή με τον Σκουλά να δείχνει… σέντρα. Οι γηπεδούχοι έχασαν τη συγκέντρωσή τους, με αποτέλεσμα να δεχτούν και τρίτο τέρμα από τον Χασάν (61′) για το 2-3. Ενα λεπτό αργότερα, ο Τσούκαλος ισοφάρισε στο τελικό 3-3, με την άμυνα του Ολυμπιακού απλά να… παρακολουθεί.