Όταν οι τηλεκριτικοί χάνουν την...μπάλα - Ο Βαρούχας δεν είδε πέναλτι στο Καραϊσκακης

Νέο σπρώξιμο στον Ολυμπιακό, πέναλτι του Σεμέδο το... έπνιξε και το VAR! (VIDEO)

Όλη η Ελλάδα το είδε αλλά οι διαιτητές στο Καραϊσκάκης και ο Παναγιώτης Βαρούχας δεν το είδαν.

Στο 33ο λεπτό του Ολυμπιακός – ΟΦΗ, ενώ το σκορ είναι 1-0 υπέρ των Πειραιωτών και οι Κρητικοί πιέζουν για την ισοφάριση ο Φιγκεϊρέντο μπαίνει στην περιοχή του Σα, ο Σεμέδο κάνει τάκλιν αλλά δεν βρίσκει ποτέ την μπάλα. Ο Πορτογάλος αμυντικός του Ολυμπιακού βρίσκει μόνο τα πόδια του Βραζιλιάνου επιθετικού του ΟΦΗ και ο Παπαδόπουλος δείχνει «παίζεται».

Μάλιστα, άξιο περιέργειας είναι το γεγονός πως o Στέφανος Κουμπαράκης που είναι επικεφαλής του VAR δεν ειδοποίησε τον Παπαδόπουλο να δει και εκείνος την φάση στο monitor μιας και είναι ξεκάθαρο πως πρόκειται για αντικανονική επαφή εντός περιοχής. Φυσικά ο Κουμπαράκης ήταν πρωταγωνιστής και στην αλλοίωση αποτελέσματος της πρώτης αγωνιστικής, όταν δεν έδωσε πέναλτι στον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης».

O Παναγιώτης Βαρούχας, κλήθηκε να σχολιάσει τις διαιτητικές αποφάσεις του αγώνα του Ολυμπιακού με τον ΟΦΗ στην «Αθλητική Κυριακή» και η ατάκα του για την ανατροπή του Ναμπί, από τον Σεμέδο, ήταν ότι ο αμυντικός του Ολυμπιακού… δε βρήκε τον παίκτη του ΟΦΗ! Αντίθετα, είδε πέναλτι στο 3ο λεπτό του αγώνα, για… κράτημα του Νάστου στον Σεμέδο, ενώ όπως είπε, ο Κοροβέσης έπρεπε να είχε αποβληθεί στο 30’