Νέα επεισόδια στο ΟΑΚΑ και διακοπή στο Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός! (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Νέα επεισόδια στο ΟΑΚΑ και νέα διακοπή!

Διακόπηκε εκ νέου το ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός, αφού μερίδα οπαδών των «πράσινων»… ξαναμπούκαρε στο ταρτάν του γηπέδου και το ντέρμπι διακόπηκε στο 70ο λεπτό, με τους πάντες να πηγαίνουν στη φυσούνα. Την ίδια ώρα οι υπόλοιποι φίλοι του ΠΑΟ αποδοκίμαζαν.

Ο Γερμανός διαιτητής Μάρκο Φριτς, βλέποντας ότι η κατάσταση γενικώς ξέφευγε εκτός αγωνιστικού χώρου, αναγκάστηκε να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, μέχρι νεωτέρας τουλάχιστον.

Όσον αφορά στην πιθανή επανέναρξη του ντέρμπι, ο κανονισμός ορίζει ότι το μέγιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο διαιτητής έχει δικαίωμα να σημάνει τη συνέχιση του αγώνα μετά από προσωρινή διακοπή του είναι μία ώρα. Αν ο διαιτητής μέχρι αυτό το σημείο αποφασίσει ότι η ομαλή διεξαγωγή του αγώνα δεν είναι εφικτή, τότε το ματς διακόπτεται οριστικά και συντάσσεται το φύλλο αγώνα.

Το γήπεδο πάντως εκκενώθηκε σε χρόνο-ρεκόρ και πλέον περιμένουμε την τελική απόφαση του Φριτς.

Να σημειωθεί πως ο αγώνας είχε διακοπεί για περίπου 10 λεπτά και στην αρχή του αγώνα, όταν περίπου 10-15 οπαδοί του Παναθηναϊκού έκαναν… ντου, φτάνοντας μέχρι τον πάγκο του Ολυμπιακού και φέρεται να χειροδίκησαν κατά των «ερυθρόλευκων» αναπληρωματικών.