Δώρο Θεοδωράκη το διπλό του ΠΑΟΚ επί του Ατρομήτου!

Με την ευγενική… χορηγία του Θεοδωράκη ο ΠΑΟΚ πέρασε με 3-2 από το Περιστέρι στις καθυστερήσεις! Ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου έκανε… δώρο στους “ασπρόμαυρους” τόσο το δεύτερο γκολ από τον Μάτος, όσο και το τρίτο στο 92′ από τον Κρέσπο.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-0 στο Περιστέρι (Ακπομ, Μάτος), αλλά ο Βέλλιος πήρε τον Ατρόμητο στις πλάτες του και με δύο γκολ ισοφάρισε σε 2-2. Ο Βαρέλα σκόραρε στο 87′ για τον “Δικέφαλο”, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε έπειτα από χρήση VAR, με τον Θεοδωράκη να το “πνίγει”. Σε μια φάση-καρμπόν πέντε λεπτά αργότερα, ο Κρέσπο με κεφαλιά χάρισε στον ΠΑΟΚ τη νίκη, μετά από νέα κακή αντίδραση του πορτιέρο των γηπεδούχων!

To VAR… γλίτωσε (προσωρινά) τον Ατρόμητο

Πάντως εντύπωση προκάλεσαν οι αποφάσεις των βοηθών, με τη χρήση της τεχνολογίας να… σώζει προσωρινά τον Ατρόμητο. Αρχικά στη μείωση του σκορ από τον Βέλλιο, ο β΄βοηθός Καλύβας ανακάλυψε… οφσάιντ στον Μανούσο που έκανε τη σέντρα σε μια πολύ εύκολη φάση. Λάθος υπήρξε από τον βοηθό και στη φάση του 87′, με τον Βαρέλα να σκοράρει από οριακή θέση οφσάιντ, σε μια πολύ πιο δύσκολη φάση ωστόσο από την πρώτη. Ο Τζοβάρας έκανε σωστά τη δουλειά του μετά τη χρήση του VAR.