Ακόμα μια απάντηση στην προπαγάνδα του ψεύδους! (VIDEO)

Εχει περάσει πάνω από ένας χρόνος από το επεισοδιακό ντέρμπι της Τούμπας -που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ- ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ και ακόμα δεν μπορούν να… χωνέψουν οι “ασπρόμαυροι” το πεντακάθαρο πρωτάθλημα της Ενωσης. Εκεί όπου οι Θεσσαλονικείς, με το έτσι θέλω επιχείρησαν να πάρουν τον τίτλο και όταν δεν μέτρησε το οφσάιντ γκολ, τότε άρχισαν τις μπούκες και τα ντου με όπλα και μπράβους.

Κι εντάξει, λογικό είναι να τους πονάει ακόμα το “καρυδάτο” πρωτάθλημα της ΑΕΚ, αλλά αυτοί έχουν καταντήσει πιο γραφικοί και από τη Σαντορίνη. Οπου βρεθούν κι όπου σταθούν, σε δηλώσεις τους, αλλά και σε ποσταρίσματά τους στα social media, προσπαθούν να μηδενίσουν την επιτυχία της ΑΕΚ, κάνοντας λόγο για… κλοπή. Από τον Ρουμάνο προπονητή των “ασπρόμαυρων”, μέχρι και τον τελευταίο παίκτη που βρίσκεται στην άκρη του πάγκου τους.

Αναφέρουν ως κλοπή το 100% οφσάιντ-γκολ του Μαουρίσιο στις καθυστερήσεις, ενός τέρματος που έγινε “καραμέλα” στα χείλη των ανθρώπων του ΠΑΟΚ, χωρίς λόγο. Ομως, για κακή τους τύχη το ψέμα τους σιγά-σιγά… καταρρέει, αφού πληθαίνουν οι αντίστοιχες φάσεις με εκείνο το άκυρο γκολ του Βραζιλιάνου και μάλιστα σε ιδιαίτερα κρίσιμες αναμετρήσεις. Και μαντέψτε… τα τέρματα ακυρώθηκαν και μάλιστα με χρήση Video Assistant Replay.

Δεν έφτανε το γκολ του Ταλιαφίκο στον αγώνα του Αγιαξ κόντρα στη Ρεάλ -που ορθώς ακυρώθηκε- πριν από 3,5 μήνες, σε αγώνα για τα νοκ-άουτ του Champions League, τώρα ήρθε να προστεθεί ακόμα μια περίπτωση.

Συγκεκριμένα, στον επαναληπτικό αγώνα μπαράζ στη Γερμανία, ανάμεσα στην Ουνιόν Βερολίνου και τη Στουτγάρδη -με έπαθλο ένα εισιτήριο για την Bundesliga της νέας σεζόν- ο ρέφερι ακύρωσε ορθώς γκολ των φιλοξενούμενων στο 9ο λεπτό. Μια φάση παρόμοια με την περιβόητη του περσινού ντέρμπι της Τούμπας, όταν ο Μαουρίσιο σκόραρε αντικανονικά στις καθυστερήσεις.

Μάλιστα, στη συγκεκριμένη φάση ο αντίπαλος δεν κάνει καν κίνηση προς την μπάλα, αλλά εμποδίζει ξεκάθαρα το οπτικό πεδίο στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Αντίθετα, στη φάση του Μαουρίσιο, πέρα από το ότι εμποδίζει την οπτική γωνία του Μπάρκα, ο παίκτης του ΠΑΟΚ κάνει κίνηση να αποφύγει την μπάλα και μπερδεύει ακόμα περισσότερο τον γκολκίπερ της Ενωσης.

Ακόμα μια απόδειξη πως το γκολ του Βραζιλιάνου έπρεπε να ακυρωθεί και ας… σκούζουν ακόμα Λουτσέσκου, Βιεϊρίνια και λοιποί “ασπρόμαυροι”. Μόνοι τους… ξεγυμνώνονται!

Δείτε το χαρακτηριστικό στιγμιότυπο από τον αγώνα μπαράζ στη Γερμανία, στο 0:33 του βίντεο: