Ο Ντουράντ "σκότωσε" τους Κλίπερς (VIDEO)

Άνοιξες βεντέτα με τον Ντουράντ; Την έβαψες! Δύο νίκες μακριά από τους ημιτελικούς της ανατολικής περιφέρειας βρίσκονται οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς που μετά την ήττα τους στο Όκλαντ έβγαλαν εγωισμό και την δεδομένη ποιότητά τους περνώντας ως… τυφώνας από το Λος Άντζελες. Η ομάδα του Στιβ Κερ ήταν ισοπεδωτική από τα πρώτα λεπτά του ματς, σκόραρε 73 πόντους στο ημίχρονο με την διαφορά να μην παίρνει δυσθεώρητα ύψη καθώς στην τελευταία περίοδο αγωνίστηκαν κατά τεκμήριο αναπληρωματικοί.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Κέβιν Ντουράντ με 38 πόντους και 7 ασίστ, δεύτερος σκόρερ ο Κάρι με 21 πόντους. Για τους Κλίπερς ξεχώρισε μόνο ο Ζούμπατς (18π., 15ριμπ.) με πολλούς πόντους όταν το παιχνίδι είχε κριθεί. Επόμενο παιχνίδι για τις δύο ομάδες την Παρασκευή (21/4, 22:30).